Словакия с изненадваща издънка срещу Беларус
Словаците завършиха трети в своята група в Лига на нациите

Словакия направи равенство 1:1 срещу Беларус в двубой от последния кръг на група 3 от Лига С в турнира Лига на нациите на УЕФА. Домакините бяха в ролята на фаворити, но не успяха да спечелят трите точки.

В края на първото полувреме отборът на Беларус излезе напред в резултата с попадение на Иван Бахар. Това бе единственият точен удар за гостите през първата част, като най-важното е, че им донесе аванс.

Словакия изигра силно второ полувреме и напълно доминираше, отправяйки 11 удара при нито един за съперника. Домакините изравниха в 65-ата минута чрез Адам Зреляк. Словаците имаха доста време за пълен обрат, но не успяха да реализират второ попадение.

В другата среща от групата, Азербайджан разби Казахстан с 3:0 у дома, но въпреки това финишира втори зад казахстанците, които печелят промоция за Лига В.

Тимът на Беларус пък завърши последедн в групата с 3 точки, а Словакия остана 3-та със 7 пункта.