"Червените" бяха в негативна серия от пет последователни равенства в шампионата.

Отборът на Спарта Прага надделя с 2:1 над Храдец Краловец в среща от 10-ия кръг на чешката Първа лига.

По този начин “червените” прекъснаха серията си в първенството от пет последователни равенства.

Родният национал Мартин Минчев се появи в игра за домакините в 70-ата минута, когато влезе на мястото на бившия футболист на Удинезе Якуб Янкто.

Филип Кубала даде аванс в резултата на Храдец Краловец в 13-ата минута, но с попадения на Асгер Сьоренсен и Ян Куча в 52-ата и 57-ата минута тимът на Спарта Прага стигна до пълния обрат и успеха в срещата.

Любопитно е, че двата отбора завършиха в намален състав, след като през първото полувреме бе изгонен Томаш Чванчара от състава на домакините с директен червен картон, а Войтех Смърж в 72-ата минута също трябваше да напусне терена.