Спартак Варна направи равенство срещу Черноморец Одеса
Божидар Васев вкара единствения гол за "соколите"

Спартак Варна направи реми 1:1 срещу украинския Черноморец Одеса в първия си приятелски мач на турска земя. Точен за българския тим бе Божидар Васев, който изравни резултата в 71-вата минута, а преди това Александър Гладкий се разписа за украинците.

През първото полувреме Черноморец имаше предимство и пропусна няколко ситуации да открие резултата. Шест минути след началото на втората част Александър Гладкий с техничен удар преодоля Иван Дичевски за 0:1

В 59-та минута Божидар Васев изравни за “соколите” – 1:1, като при този резултат завърши проверката.

Следващата проверка на водения от Димитър Димитров отбор е на 25 януари с друг украински отбор – ФК „Минаж”.

Титулярният състав на Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 22. Роберто Хименес, 51. Иван Йорданов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 23. Жуао Mарио