Спортист (Своге) и Пирин не излъчиха победител в здрава битка
Орлетата дръпнаха с четири точки пред Локомотив (София)

Лидерът във временното класиране Пирин (Благоевград) увеличи преднината си пред Локомотив (София) след боево равенство – 1:1, при визитата на неотстъпчивия Спортист (Своге) в среща от 23-и кръг на надпреварата.

Орлетата натрупаха актив от 46 точки и продължават да оглавяват таблицата, следвани от столичните “железничари”, които малко по-късно днес излизат срещу Добруджа (Добрич)  – с 42. Спортист е трети с 39.

Тимът от Своге започна пределно мобилизирано и още в първата четвърт на двубоя организира няколко изключително опасни атаки към вратата на Петър Петров.

Айкут Рамазан се устреми сам срещу Петров, но бързоногият Александър Дюлгеров го настигна и успя да изчисти топката. Малко след това пък Валентин Йосков нанесе зрелищен удар от въздуха, профучал на сантиметри над напречната греда.

Пирин обаче демонстрира завидна ефективност и успя да открие резултата след първата си опасна атака към Стефано Кунчев.

Автор на попадението в 27-ата минута стана Антон Карачанаков, който се разписа с глава след умело центриране на Спас Георгиев отдясно, като преди това Йосков можеше да противодейства доста по-успешно.

Спортист обаче нямаше никакво намерение да развява белия флаг и успя да възстанови паритета три минути след подновяването на играта. След центриране от свободен удар Деян Христов отклони топката, а опитният Борислав Стойчев прати топката в мрежата – 1:1.

След края на двубоя предводителят на Пирин Уорън Фийни изрази недоволство от поведението на съдията. Според него попадението за домакините е паднало след засада.

В следващия кръг Пирин е домакин на Локомотив (Горна Оряховица), а Спортист почива.

“Аз не броя точки, нямаме абсолютно никаква поставена цел,” коментира наставникът на домакините Ивайло Василев. “Стремим се да изглеждаме по-добре във всеки следващ мач и да радваме хората.”

СПОРТИСТ – ПИРИН 1:1 (0:1)

0:1 Антон Карачанаков (27), 1:1 Борислав Стойчев (48)

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Кристиян Кочилов, Кирил Янакиев, Айкут Рамадан, Валентин Йосков, Деян Христов;
Треньор: Ивайло Василев

ПИРИН: Петър Петров, Александър Дюлгеров, Антон Карачанаков, Архан Исуф, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Орлин Старокин, Преслав Йорданов, Спас Георгиев, Станислав Манолев, Стилиян Николов
Треньор: Уорън Фийни
Съдия: Георги Димитров