Тимът успя да се справи с Хамбургер в решаващия бараж

Отборът на Щутгарт победи Хамбургер и във втория мач от плейофа за влизане в Бундеслигата с 1:3. Гостите победиха днешните си съперници и в първия двубой, но тогава с категоричното 3:0 и така след общ резултат 6:1 запазиха статута си на тим от елита.

Сони Кител даде аванс на домакините още в шестата минута след асистенция на Жан-Люк Домпе. Ранното попадение даде надежда на феновете на Хамбургер, че обратът е възможен.

Повече голове до почивката обаче така и не паднаха. За сметка на това второто полувреме започна с попадение едва три минути след неговото започване. То обаче бе за Щутгарт, които изравниха и бе дело на Енцо Милот.

В 64-ата минута Енцо Милот вкара втория си гол в мача и сложи точка на мечтите на Хамбургер.

Крайното 3:1 оформи Мвупа в 97-ата минута на мача.

Хамбургер ще изиграе поне още един сезон във втора Бундеслига. За отбора това е сериозно унижение като се има предвид тяхната велика история. Всеки тим обаче преминава през тежки периоди и това е един такъв за Хамбургер, от който те със сигурност скоро ще излязат.