Страхливи Юнайтед и Сити си харесаха нулите
Червените дяволи и Гражданите сътвориха едно от най-скучните дербита на Манчестър

С мисъл най-вече да не допуснат гол Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити предложиха 90 минути скука и завършиха 0:0 в среща от 12-ия кръг във Висшата лига.

След безличното равенство двата тима остават съседи във временното класиране на Премиършип – Сити е седми с 19 точки от 11 мача, с точка повече от Юнайтед.

Дербито на Манчестър не оправда очакванията за зрелищен мач. Двата отбора бяха изключително дисциплирани и не предприемаха никакви рискове, залагайки на сигурни отигравания.

Най-доброто положение за Сити се откри пред Рияд Марез, който остана в чиста позиция срещу Давид де Хеа след пас на Кевин Де Бройне, но испанският вратар спаси. Това всъщност беше и един от едва четирите точни удара в мача.

След почивката Юнайтед получи право да изпълни дузпа. ВАР обаче я отмени заради засада на Маркъс Рашфорд при изграждането на атаката.

В крайна сметка тактическият сблъсък между Пеп Гуардиола и Оле Гунар Солскяер не излъчи победител и отборите си поделиха по една точка.

“За мен беше скучен мач, не изпитах удоволствие,” заяви и бившият нападател на Червените дяволи Димитър Бербатов.

“Да не използвам груби думи, но това беше отегчителен футбол. Не отива не тези отбора да изглеждат по този начин.”

Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 0:0

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, МакТоминей, Погба, Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Стоунс, Диаш, Кансело, Родри, Фернандиньо, Стърлинг, Де Бройне, Марез, Габриел Жезус