Страхотен старт на сезона за Нюкасъл, Тонали с гол в дебюта си
"Свраките" разбиха Астън Вила, Александър Исак вкара 2 гола

Нюкасъл записа разгромен успех с 5:1 в домакинството си на Астън Вила в първи мач за двата тима от новия сезон във Висшата лига. Новото попълнение Сандро Тонали вкара първия гол в мача и направи прекрасен дебют в английския футбол. Друго от новите попълнения на “свраките” – Харви Барнс, също се разписа, а с две попадения се отличи Александър Исак.

Тимът на Еди Хоу показа, че и през новия сезон има амбиции да бъде сред най-добрите в Премиър Лийг. Нюкасъл бе перфектен в атака в целия двубой срещу бирмингамци, които показаха слабости в защита.

В 6-ата минута Антъни Гордън отправи перфектно центриране в наказателното поле и Сандро Тонали засече за 1:0.

Астън Вила отговори бързо и в 11-ата минута Муса Диаби възстанови равенството. Пет минути след това “свраките” отново поведоха – Ботнам намери Александър Исак и нападателят направи 2:1. При този резултат завърши първото полувреме на “Сейнт Джеймсис Парк”.

През второто полувреме Нюкасъл доминираше и вкара три попадения. В 58-ата минута Исак вкара за 3:1, реализирайки за втори път в срещата.

В 77-ата минута Камъл Уилсън получи подаване от резервата Харви Барнс и прати топката в мрежата на ‘виланите’ за четвърти път.

В добавеното време Харви Барнс също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат 5:1.

С този убедителен успех отборът на Нюкасъл оглави класирането на Висшата лига след мачовете от първия кръг до момента.