Страхотно дерби на Рур – Шалке препъна Дортмунд в битката за титлата
"Кралскосините" със седми пореден мач без загуба

Отборите на Шалке 04 и Борусия Дортмунд направиха страхотен мач, каквито бяха и очакванията за Дербито на Рур. Срещата от 24-ия кръг на Първа Бундеслига завърши наравно 2:2 на “Фелтинс Арена”.

Гостите може да съжаляват, че не спечелиха, тъй като доминираха в мача и водят битка за титлата с Байерн Мюнхен. След този резултат тимът на Дортмунд остана на два пункта зад баварците, които по-рано днес разбиха Аугсбург. Феновете на Дортмунд надали са доволни от ремито с борещия се за оцеляване Шалке, като в средата на седмицата “жълто-черните” изиграха слаб мач в Лондон срещу Челси и отпаднаха от ШЛ.

Първото полувреме на “Фелтинс Арена” предложи едно попадение – в 38-ата минута Нико Шлотербек откри резултата след асистенция на Рафаел Герейро – 0:1.

Пет минути след началото на втората част Мариус Бюлтер вкара за 1:1, разписвайки се в трети пореден двубой на Шалке.

Десет минутки по-късно “жълто-черните” поведоха за втори път – Рафаел Герейро получи от Емре Джен и вкара за 1:2.

В 79-ата минута Шалке изравни резултата. Кенан Караман се разписа с глава след прецизно центриране на Мариус Бюлтер.

Малко след това Герейро пропусна добра възможност за трето попадение в полза на гостите. В края на срещата вратарят на Борусия Дортмунд се отличи с невероятна намеса и срещата завърши 2:2.