Тежък удар – Македония приземи младежите ни с пет гола в Анталия
Младите ни "лъвове" загубиха финалния мач на Анталия Къп 21

Въпреки отличното си представяне до момента на Анталия Къп, младежкият национален отбор на България записа много тежка загуба във финалния мач.

Момчетата на Александър Димитров допуснаха поражение с 1:5 от Северна Македония.

Македонците успяха да поведат още в десетата минута. След центриране вратарят Вуцов боксира топката, но не успя да я изчисти достатъчно далеч. Тя се върна във футболист на съперника ни и футболист в червено я прати с глава в опразнената врата.

След половин час Македония удвои аванса си. Играч бе изпуснат отляво на атаката им и с пас по земя намери свой съотборник на втора греда, за да стане резултатът 2:0.

Пет минути след почивката България се върна в мача. Пас по земя намери капитана Доминик Янков на чиста позиция и халфът на Лудогорец вкара топката във вратата. Само осем минути по-късно обаче Македония си върна аванса. Защитата ни бе преодоляна с пас зад линията, футболист на съперника комбинира със свой съотборник, който засече кълбото във вратата.

В 76-ата минута получихме и четвърти гол. Центриране към далечната греда хвана бранители ни неподготвени и Вуцов отново трябваше да извади топката от мрежата. Крайното 1:5 се оформи в 80-та минута.

Футболист на Македония бе оставен сам срещу Вуцов, като първоначално не успя да го преодолее, но топката рикошира в Емануел Мирчев и влезе в мрежата ни.

Младежите ни си тръгват от Анталия с рекорд от две победи и една загуба. През миналата седмица те победиха последователно Украйна (2:1) и Казахстан (3:1).

България 1:5 Северна Македония

БЪЛГАРИЯ: 12. Вуцов, 6. Попов, 4. Х. Петров, 5. С. Петров, 22. Галчев, 3. Бауренски, 13. Станев, 14. Кръстев, 11. Тонев, 8. Янков, 9. Митков