Tоди реализира първия гол за Дънфърмлин в лигата
Нападателят от Плевен вече има 4 попадения през този сезон

Българският нападател Николай Тодоров стана автор на първото попадение за Дънфърмлин в стартиралия днес сезон в шотландския Чемпиъншип.

Целещият се високо Атлетик завърши наравно – 2:2, при гостуването на Мортън, а Тоди бе на терена до 86-ата минута.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Гари Оливър превърна в гол отсъдената дузпа.

Тодоров обаче възстанови паритета само пет минути след подновяването на играта. Удар на Джош Едуардс бе париран от стража на Мортън Джак Хамилтън, но отлично пласираният таран от Плевен не се нуждаеше от покана, за да изравни с находчива добавка.

Това бе четвъртото попадение на Тодоров за сеона. Снажният стрелец вече се разписа три пъти в мачове в турнира за Купата на Лигата, предшестващи началото на първенството.

Четвърт час преди края Кевин О’Хара изведе Дънфърмлин напред, но малко по-късно резервата Люис Макгратън фиксира крайния резултат – 2:2.

Следващата събота Дънфърмлин приема Партик Тисъл в среща от втория кръг.