Торино спря победната серия на Милан
Биковете нанесоха удара си преди почивката

Мотивраният тим на Торино прекъсна поредица от четири поредни победи на Милан, надделявайки над Росонерите с 2:1 в среща от 12-ия кръг на италианската Серия А.

Така съставът на Стефано Пиоли пропусна възможността да се доближи на три точки от лидера във временното класиране Наполи. Милан остава трети с 26 точки, шест по-малко от южняците.

След петата си победа за сезона Торино се изкачи на девета позиция със 17 точки.

Домакините нанесоха своя голям удар в рамките на по-малко от 150 секунди през първото полувреме. Бранителят от Кот д’Ивоар Кофи Джиджи откри резултата в 35-ата минута, а руският халф Алексей Миранчук покачи на 2:0 в 37-ата.

Милан съкрати изоставането чрез бразилеца Жуниор Месиаш в средата на второто полувреме, но за нещо повече не намери сили, независимо че към редовното време бяха добавени цели 7 минути.

Двайсетина минути преди края наставникът на Торино Иван Юрич получи червен картон за невъздържано поведение.