Тотнъм Хотспър победи Норич Сити с 2:1

Тотнъм Хотспър победи Норич Сити с 2:1 и така отбеляза своя първи триумф за последното десетдневие в Премиър лийг.
Най-накрая на сушата, белязала последните три срещи, беше сложен край и „шпорите“ реализираха гол във вратата на Норич Сити още преди края на първата част от двубоя, след като Серж Орие подаде на Деле Али, който се оказа безпогрешен.
Още една щастлива вест за Тотнъм бе и завръщането на техния капитан – вратарят Юго Лорис, който отсъстваше известно време поради травма на лявата ръка, която получи при по-ранен двубой с Брайтън.

В отговор, гостите успяха да догонят през второто полувреме, като голът им бе дело на Теему Пуки. По-късно, през 79-та минута от двубоя, Джовани Ло Селсо подаде перфектно на Деле Али, но той беше възпрепятстван да реализира. За радост обаче на домакините коженото кълбо се оказа доста близо до вратата на Тим Крул и Хюн-мин Сон не пропусна шанса да отбележи с глава, оформяйки 2:1 в полза на отбора си.
След тази победа Тотнъм Хотспър е на шесто място в класацията с 34 точки, а Норич се нареждат на края на опашката с актив от 17 точки.