Тотнъм победи Форест и се откъсна от Ливърпул
"Шпорите" се възползваха по най-добрия начин от издънката на Ливърпул в борбата за топ 4

Тотнъм се възползва от грешната стъпка на Ливърпул при гостуването си на Борнемут и победи Нотингам Форест с 3:1, откъсвайки се на “мърсисайдци” със шест точки на четвъртото място.

Още в 4-та минута “шпорите” отбелязаха попадение, но то бе отменено след засада на Ричарлисон. 15 минути по-късно обаче нямаше прошка и Хари Кейн откри за домакините. В 35-та минута след като Тотнъм получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар отново Кейн бе безпогрешен и удвои.

В 62-ата минута Хюн-Мин-Сон вкара трето попадение след асистенция на Ричарлисон, а Форест намали почти 20 минути по-късно чрез Уоръл. Гостите можеха да направят загубата си и малко по-почетна, но Андре изпусна дузпа в последната минута на продълженията. Така Тотнъм е 4-ти във временното класиране с 48 точки, а Нотингам е на 14-то място с 26 пункта.