Съобщава се, че транферът на италианскят защитник – Рикардо Калафиори в Арсенал е ,,ударило на камък” поради проблем в клаузата на договор за продажба между Болоня и Базел.
Въпреки първоначалните очаквания, че Калафиори ще последва своят треньор в Болоня – Тиаго Мота към Ювентус, Арсенал бързо успя да изпревари ,,старата госпожа” в надпреварата за 22-годишния футболист. Смята се, че защитникът вече е дал ,,зелена светлина” за трансфер в Арсенал, който е готов да плати 50 милиона евро (42,1 милиона британски лири), за да го доведе в Северен Лондон, но все още не е постигнато пълно споразумение с Болоня.
Въпреки това, според Gazzetta dello Sport, преговорите вече са прекратени, тъй като Болоня има противоречия с швейцарския отбор Базел относно първоначалната им клауза за евентуален трансфер. Калафиори се присъедини в Болоня от Базел само за 4 милиона евро (3,4 милиона британски лири) миналата година, но се предполага, че швейцарците ще вземат 50% от евентуалния нов трансфер, което е над 20 милиона паунда.
Очаква се Калафиори да започне предсезонна подготовка с настоящия си клуб, докато преговорите за клаузата за продажба бъдат съгласувани от всички страни, след като изигра важна роля за Италия на Евро 2024.
Предложиха на Арсенал да отмъкне Маркъс Рашфорд от Юнайтед
Атлетико Мадрид и Арсенал се прицелиха в Юлиан Бранд
Гуардиола с тактически ход: Арсенал е най-добрият отбор в Англия 
