Добави коментар
Българските борци ще се подготвят за европейската олимпийска квалификация в Будапеща, започваща след две седмици

Трите национални формации на България – свободен стил, класически стил и жени, ще проведат подготвителни лагери на територията на Унгария в навечерието на европейската олимпийска квалификация в Будапеща, съобщава родната федерация.

Очакваната с огромен интерес надпревара ще се проведе между 18 и 21 март.

Свободняците, предвождани от старши треньорът Валентин Ангелов и помощниците му Йордан Денев и Димитър Кумчев, ще се готвят в град Матрахази. Ето и съставът:

Категория до 57 кг Георги Вангелов – „Юнак-Локомотив“, Русе; Микяй Наим – „Димитровград“, Димитровград;

Категория до 61 кг Владимир Дубов – „Славия-2009“, София;

Категория до 74 кг Али Умарпашаев – „Юнак-Локомотив“, Русе; Мирослав Киров – „Юнак-Локомотив“, Русе

Категория до 86 кг Ахмед Магамаев – „Юнак-Локомотив“, Русе

Категория до 97 кг Ахмед Батаев – „Юнак-Локомотив“, Русе

Категория до 125 кг Георги Иванов – „Димитровград“, Димитровград; Ислам Адизов – „Юнак-Локомотив“, Русе

Борците ни в класическия стил ще бъдат на лагер в Тата, където ще се готвят под ръководството на селекционера Армен Назарян и асистентите му Елис Гури и Бисер Георгиев. Ето и техните избраници:

Категория до 60 кг Едмонд Назарян – „Бургас“, Бургас; Иво Ангелов – „Миньор“, Перник

Категория до 67 кг Иво Илиев – „Миньор“, Перник; Дейвид Димитров – „Миньор“, Перник

Категория до 77 кг Айк Мнацаканян – „Миньор“, Перник; Стоян Кубатов – „Ботев-93“, Враца

Категория до 87 кг Даниел Александров – „Миньор“, Перник

Категория до 97 кг Кирил Милов – „Ботев-93“, Враца

Категория до 130 кг Радослав Георгиев – „Берое“, Стара Загора

Женският ни тим ще се подготвя до езерото Балатон. Трикратната еврошампионка Биляна Дудова (57 кг) и носителката на световната купа Юлияна Янева (68 кг) – състезателки на русенския „Юнак Локомотив“ ще бъдат водени от треньорите Мария Недков и Серафим Бързаков.

След няколко дни там ще акостира и останалата част от женския тим, воден от Петър Касабов и Стоян Петков, която тази седмица ще вземе участие на силния международен турнир „Матео Пеликоне“ в Рим (Италия). Там пък сред съдиите ще бъде Филип Манолов.

Момичетата, които ще се присъединят към Дудова и Янева са:

Категория до 50 кг: Миглена Селишка – „Левски“, София

Категория до 57 кг: Евелина Николова – „Ангел Гочев“, Созопол

Категория до 62 кг: Тайбе Юсеин – „Левски“, София

Категория до 68 кг: Мими Христова – „Левски“, София;  София Георгиева – „Левски“, София

Категория до 76 кг: Мария Оряшкова – „Юнак-Локомотив“, Русе

Снимка: БФ Борба

Добави коментар
Гласувай: