Триумф на Рома в ЛК може да прати 8 отбора от Италия в Европа
"Джалоросите" се изправят срещу Фейенорд в Тирана в спор за първия трофей от турнира

В четвъртък вечер Рома победи с 1:0 Лестър на “Олимпико” и с общ резултат 2:1 се класира за финала на Лигата на конференциите. Там ще се изправи срещу Фейенорд, който пък отстрани Олимпик Марсилия след 3:2 в първия мач и нулево равенство във Франция.

Италианските отбори би трябвало да подкрепят римляните във финалния им мач, тъй като на теория има шанс техен успех да доведе до това осем италиански отбора да вземат участие в евротурнирите догодина.

Както е известно, победителят в Лигата на конференциите си гарантира директно влизане в Лига Европа през следващия сезон. В момента Рома е напът да си подсигури това място през Серия А, където се бори за петата позиция. Стигне ли се до там обаче те да паднат до осмото място, ще се случи така, че освен топ 4, които ще играят в Шампионска лига, петият и шестият ще имат квоти за Лига Европа, седмият – за Лигата на конференциите, а Рома (при осмо място) също ще е част от Лига Европа.