Уест Хем продължава напред за ФА Къп след скромна победа
"Чуковете" стигнаха до труден успех с 1:0 над тима от 5-ото ниво в Англия - Стокпорт Каунти

Елитният Уест Хем стигна до трудна победа с 1:0 като гост на представителя от петото ниво на Англия Стокпорт Каунти, в мач от третия кръг на ФА Къп.

„Чуковете“ направиха няколко сериозни пропуска в срещата, като през първите 45 минути гредата спаси домакините.

Стокпорт стоеше добре на терена и успя да противодейства на „чуковете“ до 83-ата минута, когато Доусън вкара красив гол с глава след отлично центриране на Боуен.

Днес беше изтеглен жребия за предстоящите два кръга в надпреварата, а Донкастър ще бъде следващият съперник за тима на Дейвид Мойс. При успех на 1/16-финалите „чуковете“ се изправят срещу победителя от сблъсъка Манчестър Юнайтед – Ливърпул.