Уест Хем срази Шефилд и измести Ливърпул в Премиър лийг
"Чуковете" спечелиха с 3:0 домакинството си на "остриетата"

Уест Хем се изкачи до четвъртото място в класирането на Премиър лийг след успех с 3:0 над Шефилд Юнайтед.

„Чуковете“ имат 42 точки след днешния успех и изместиха шампиона Ливърпул (40т.) от 4-ото място. Отборът на Дейвид Мойс обаче може да падне с позиция надолу, ако Челси спечели домакинството си на Нюкасъл в последния двубой от 24-ия кръг, който се играе днес от 22:00 часа.

Уест Хем показа по-добра игра през първата част, а в 41-ата минута Деклан Райс вкара от дузпа. Това бе първа реализирана дузпа в кариерата на Райс, както и негов четвърти гол с екипа на „чуковете“ в 137 мача.

Иса Диоп удвои преднината на домакините в 58-ата, а в добавеното време резервата Райън Фредерикс оформи крайния резултат.