Унион Берлин се върна към победите и застана на трето място
С две попадения през втората част Унион продължава борбата за участие в Шампионската лига

Унион Берлин се върна на победния път след четири поредни срещи без победа. Днес постигнаха домакински успех с 2:0 над Айнтрахт Франкфурт в среща от 25-ия кръг на немската Бундеслигата и продължават борбата си за участие в групите на Шампионската лига.

Берлинчани се върнаха eднолично на третото място в класирането. Рани Кедира и Кевин Беренс реализираха попаденията за успеха на Унион пред втората част, а техен гол бе отменен от системата ВАР. С успеха събраха 48 точки, с три повече от четвъртия Лайпциг, който вчера изненадващо допуснаха поражение от Бохум с 0:1. Айнтрахт остават на шеста позиция с 40 точки.