Новият старши треньор на Спартак (Варна) Васил Петров дебютира със зрелищна победа с 3:1 при гостуването на Спортист в Генерал Тошево в третия кръг от надпреварата в Североизточната Трета лига.

С този успех Соколите се изравниха по точки с лидера в групата Шумен 2007 – шест, като дори имат по-добра голова разлика (12:4), но формално ще бъдат записани на втора позиция заради правилото, даващо предимство на преките двубои.

В първия кръг Спартак отстъпи с 3:2 именно при гостуването на шуменци – двубоят, след който гневът на варненските фенове предизвика и треньорската рокада.

Двубоят в Генерал Тошево не започна лесно като домакините дори се прибраха в съблекалните с аванс след първото първото полувреме след точно изпълнена дузпа от Виктор Димитров.

Указанията на Петров по време на почивката обаче дадоха своя резултат, а спартаклии изцяло доминираха на игралното поле след подновяването на играта, сътворявайки забележителен обрат.

Симеон Симеонов възстанови паритета в 56-ата минута, а само стотина секунди след това Венцислав Гурков реализира втори гол за варненци

След това попадение домакините сякаш свалиха гарда и четвърт час преди края Янаки Смирнов оформи крайния резултат – 1:3.

По-рано тази седмица наставникът на Спартак Васил Петров обяви, че единствената цел пред отбора е промоция за Втора лига.