Уверен ЦСКА с рутинна победа над “Гостите”
Али Соу с четвърто попадение, Лазар Марин си вкара куриозен автогол

ЦСКА се поздрави с комфортна победа с 2:0 над новака в Първа лига ЦСКА 1948 в среща от 14-ия кръг в Първа лига, осигурявайки първи шампионатен успех за босненския специалист Бруно Акрапович.

Домакините се наслаждиха на сериозно превъзходство, като 1948 съумя да отправят първия си точен удар във вратата на бразилския вратар Густаво Бусато по-малко от четвърт час преди края.

Още преди началото на двубоя ЦСКА напомни за неприязънта към съперника си, изписвайки на светлинното табло името на създадения преди четири години клуб като Гости.

С тази победа ЦСКА зае 4-о място в подреждането с 24 точки, колкото има и 3-ия в подреждането Арда. 1948 остана шести с 20 точки.

Домакините излязоха напред в 18-ата минута, когато след подаване от десния фланг Георги Йомов триково продължи към Соу, който пое хладнокръвно, като в същото време преодоля Даниел Наумов и търкулна топката в мрежата за четвъртото си попадени от началото на сезона.

Уверен ЦСКА с рутинна победа над "Гостите" 1

В самия край на първото полувреме ролите се размениха – Соу изведе Йомов в чудесна позиция на стрелба но бившото крило на Славия не успя да нанесе добър удар и пропусна да дублира аванса на своя тим.

Четвърт час преди края Йомов постави топката на крака на застаналия на три метра от вратата Юнус Санкаре, но той не уцели кълбото.

Съвсем скоро след това ЦСКА 1948 стигна и до първия си точен удар към вратата на Бусато. Негов автор бе Мартин Камбуров, който шутира право в ръцете на бразилския вратар с директен обстрел от пряк свободен удар.

Интригата в срещата угасна в 82-ата минута, когато след центриране на Йомов отляво Лазар Марин направи неуспешен опит да изчисти топката, вкарвайки си куриозен автогол пред погледа на Даниел Наумов.

ЦСКА СОФИЯ – ЦСКА 1948 2:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Али Соу (18), 2:0 Лазар Марин (82-автогол)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 11. Петър Занев (К), 13. Юнус Санкаре, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер, 26. Валентин Антов, 30. Георги Йомов

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 17. Адалберто Пеняранда, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов

Треньор: Бруно Акрапович

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 5. Михаил Минков, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 99. Андон Гущеров (К), 9. Мартин Камбуров, 7. Марио Топузов

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 17. Даниел Младенов, 8. Ивайло Климентов, 19. Михаил Орачев, 87. Симеон Петров, 14. Димитър Савов

Треньор: Красимир Балъков