Уверен Лудогорец преодоля с лекота Созопол

Шампионът Лудогорец се поздрави с категорична победа с 4:0 над втородивизионния Созопол в контролна среща, играна на “Хювефарма Арена” в паузата заради националните отбори.

Румънската голова машина на разградчани Клаудиу Кешеру се отчете с две попадения, Арис Ферадов от състава на гостите си вкара автогол, а Мавис Чибота фиксира крайния резултат в заключителните акорди на двубоя.

Кешеру даде аванс на Орлите след само девет минути игра, засичайки прецизно подаване на Бърнард Текпетей. Двайсетина минути по-късно румънският национал дублира аванса на домакините, разписвайки се отблизо с глава, след като стражът на Созопол не се намеси по най-добрия начин след удар от въздуха на Текпетей.

Дейният Текпетей бе с основна заслуга и за третия гол, който също стана факт през първото полувреме – бившото крило на Шалке 04 нанесе опасен изстрел към вратата, а Ферадов прати топката в собствената си врата в опита си да изчисти.

Две минути преди края на редовното време Мавис Чибота вкара четвърти гол за разградчани на празна врата.