В Италия: Роналдо изпуска голмайсторския приз

Авторитетният “Гадзета дело Спорт” съобщава, че Кристиано Роналдо ще получи почивка при предстоящото гостуване на Ювентус на Каляри в Серия А.

Ходът бил обоснован с предстоящия далеч по-важен мач-реванш с Олимпик Лион в Шампионската лига. Старата госпожа загуби първата среща с 1:0.

Отсъствието на Роналдо при визитата в Сардиния обаче ще означава, че той на практика губи шансовете си да спечели приза за Най-добър реализатор в италианското първенство.

35-годишният португалец има на сметката си 31 попадения, докато стрелецът на Лацио Чиро Имобиле оглавява подреждането с 34. До края на първенството остават два кръга.

Юве вече си гарантира и на теория девета поредна титла в Серия А, надигравайки Сампдория с 2:0 в неделя.

Очаква се по-късно тази вечер клубът от Торино да потвърди новината за почивката на Роналдо.