Вдъхновен Левски записа трета последователна победа в Първа лига, разгромявайки ЦСКА 1948 с 3:0 след продукция, която със сигурност обнадежди ентусиазираната публика на стадион “Георги Аспарухов”.

Сините се насладиха на летящ старт, като Насиру Мохамед бе точен след само шест минути игра, реагирайки най-бързо, след като топката отскочи от левия страничен стълб.

Левски продължи да бъде доста по-ефективния тим и след почивката и заслужено увеличи аванса си след две попадения на Борислав Цонев в рамките на шест минути, а Герена се превърна в арена на еуфория и позабравени емоционални напеви.

След срещата авторът на дубъл Боби Цонев посвети попаденията на майка си, която празнува рожден ден.

“Този мач вече е в историята,” заяви той. “Надявам се така продължаваме и по-нататък.”

Статистиците побързаха да отбележат, че Сините записват три поредни победи за първи път от октомври 2018 година насам.

С успеха над ЦСКА 1948 Левски се изкачи на четвърто място във временното класиране с 10 точки от 6 мача. ЦСКА 1948 е 10-и с шест точки.

“Радвам се, че победихме, защото това ще осигири нужното спокойствие на играчите,” заяви след мача Георги Тодоров. “Така трябва да играем навсякъде, не само на Герена.

“Трябва време, за да може хората да се обиграят, но това е пътят. Надявам се с влизането на новите играчи отборът да изглежда още по-добре.”

ЛЕВСКИ – ЦСКА 1948 3:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Насиру Мохамед (6), 2:0 Борислав Цонев (57), 3:0 Борислав Цонев (63-дузпа)

Левски (4-1-4-1): 13. Николай Михайлов (К) – 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 2. Алекс Петков, 14. Матео Стаматов – 40. Стайн Спиерингс – 18. Насиру Мохамед (Марин Петков 88′), 21. Радослав Цонев (Илия Юруков 89′), 10. Борислав Цонев (Тома Даске 80′), 7. Паулиньо (Станислав Иванов 80′) – 45. Илия Димитров (Стивън Петков 72′)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков, 28. Тома Даске, 39. Деян Иванов, 77. Илия Юруков, 88. Марин Петков, 99. Станислав Иванов

Треньор: Георги Тодоров

ЦСКА 1948 (4-2-3-1): 29. Даниел Наумов – 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин – 8. Ивайло Климентов, 26. Серкан Юсеин (Васил Шопов 55′) – 70. Георги Русев (Денислав Александров 46′), 20. Ангел Бастунов (Андон Гущеров 66′), 33. Галин Иванов (Даниел Младенов 85′) – 9. Мартин Камбуров (К)

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 30. Димо Атанасов, 17. Даниел Младенов, 99. Андон Гущеров, 11. Денислав Александров, 10. Васил Шопов, 5. Михаил Минков

Треньор: Красимир Балъков

Жълти картони: Георги Русев (Ц), Лазар Марин (Ц), Стайн Спиерингс (Л), Серкан Юсеин (Ц), Венцислав Василев (Ц), Ивайло Климентов (Ц), Даниел Младенов (Ц)