Игор Тиаго блесна с две попадения във вратата на Милан Борян

Лудогорец записа престижна победа с 3:2 срещу Цървена звезда в контрола в Турция. Това бе първи успех за “орлите” на турска земя тази зима, тъй като преди това загубиха от Хановер и направиха реми със Заглебие Любин.

Възпитаниците на Анте Шимунджа се представиха много силно през първото полувреме срещу сръбския гранд. Игор Тиаго откри резултата в 9-ата минута след асистенция на Доминик Янков. В 20-ата минута Пьотровски пропусна да отбележи втори гол, а малко след това вратарят Милан Борян отрази удар на Янков.

В 34-ата минута българският тим удвои аванса си. Педро Нареси намери Текпетей, който с мощен шут отбеляза за 2:0.

Две минути по-късно “орлите” отбелязаха трето попадение. Игор Тиаго се разписа за втори път в мача, като Десподов се отличи с добра асистенция.

В 75-ата минута Цървена звезда намали резултата чрез Мирко Иванич. Малко след това Лудогорец можеше да вкара четвърто попадение, но Тисера стреля неточно. Аржентинският нападател направи и още един – два пропуска през втората част.

В 90-ата минута Алекс Виго, който бе спряган за трансфер в Лудогорец, но в крайна сметка премина в Цървена звезда, вкара втори гол за сръбския тим и оформи крайния резултат – 3:2 в полза на “орлите”.

Съставът на Лудогорец: 1. Серджио Падт (54′ – 12. Симон Слуга) – 16. Аслак фон Витри (54′ – 5. Георги Терзиев), 24. Оливие Вердон (54′ – 32. Игор Пластун), 61. Диниш Алмейда (48′ – 22. Франко Русо), 3. Антон Недялков (54′ – 14. Дени Групер) – 6. Якуб Пьотровски (54′ – Мануел Шоу), 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков (54′ – 20. Нонато) – 37. Текпетей (54′ – 17. Жоржиньо), 9. Игор Тиаго (54′ – 10. Матиас Тисера), 11. Десподов (54′ – 90. Спас Делев)