Винисиус Жиниор стана най-младият играч, който вкарва в Ел Класико през 21 век – той подобри рекорда, държан до момента от Лионел Меси.

19-годишният Винисиус вкара първия гол в мача, като Реал Мадрид спечели двубоя с 2:0 на “Бернабеу”. До ден днешен Меси бе най-младият играч в модерната епоха, който е отбелязал в Ел Класико. Той намери мрежата за първи път в това дерби при равенството 3:3 на Камп Ноу през март 2007 г.

Бразилският нападател Винисиус е с 26 дни по-млад от Меси, когато той бележи първия гол за Реал Мадрид в тазвечершното дерби. Реал Мадрид откри резултата в 71-ата минута след оспорвано първо полувреме в испанската столица. Тийнейджърът даде аванс на “белия балет”, а Мариано сложи черешката на тортата за Реал Мадрид с втория гол за домакините само минута след като влезе в игра. Това се случи в добавеното време на срещата.