Витоша би Созопол във важна битка на дъното от Втора лига
Домакините играха с човек по-малко от 33-ата минута заради червен картон. Единственото попадение бе дело на Пламен Крумов, който бе точен в 78-ата минута.

Витоша Бистрица спечели изключително важни три точки в борбата си за оставане във Втора професионална лига след минимална победа с 1:0 при домакинството си на Созопол в среща от 30-ия кръг. „Тигрите“ са 17-и с 30 точки, а морският им съперник е 16-и със само точка над днешните си опоненти. Първи над чертата са Миньор Перник с 32 пункта.

Домакините играха с 10 души на терена от 33-ата минута заради червен картон. Единственото попадение бе реализирано от Пламен Крумов, който се разписа в 78-ата минута.

В другия мач, игран по същото време, лидерът в класирането ЦСКА 1948 II завърши при нулево равенство срещу Спартак Плевен у дома. „Червените“ имат 64 точки на върха, а плевенчани са десети с 40.