Властелинът на Лига Европа е на нов финал, елиминира Ман Юнайтед

Най-успешният отбор в Лига Европа – Севиля, се класира на нов финал в турнира, след като победи Манчестър Юнайтед с 2:1. Победното попадение за севилци отбеляза Люк де Йонг в 78-ата минута на срещата. Иначе тимът на Оле Гунар Солскяер бе повел в резултата с гол от дузпа на Бруно Фернандеш в 9-ата минута, а Сусо изравни в 26-ата.

Двубоят започна отлично за “червените дяволи”. Те имаха превес в началото, а в 8-мата минута получиха дузпа, след като Серхи Регилон влезе грубо в краката на Маркъс Рашфорд. Бруно Фернандеш не сбърка от бялата точка и с мощен удар прати топката в мрежата на Бону за 1:0.

Севиля взе инициативата след попадението на съперника и създаде първото си положение за гол в 16-ата минута, когато Давид де Хеа отрази удар на Лукас Окампос. В 26-ата минута испанският тим изравни резулата чрез Сусо. Серхи Регилон направи отличен пас за испанеца, който на празна врата възстанови равенството.

В 33-тата минута “червените дяволи” имаха добър шанс отново излязат напред в резултата. Антони Марсиал получи подаване от Погба и стреля моментално, но ударът му мина доста над вратата.

Второто полувреме започна с отличен шанс за гол за английския тим. Фернандеш намери Мейсън Грийнууд, който не се възползва от ситуацията и ударът му бе спасен от Ясни Бону. Малко след това Антони Марсиал пропусна нов добър шанс за “червените дяволи”.

В 78-мата минута Севиля вкара победното попадение, въпреки по-добрата игра на “червените дяволи” през втората част. Хесус Навас се отличи с чудесна асистенция за Люк де Йонг, който с прецизен удар вкара топката във вратата на Давид де Хеа за 2:1.

Така Севиля се класира за 4-ия си финал в турнира в последните 7 сезона, като в предишните случаи отборът винаги вдигаше трофея. В спора за трофея тимът на Юлен Лопетеги ще играе срещу Интер или Шахтьор Донецк.

Състави

Севиля: 13. Ясни Бону, 16. Хесус Навас (Капитан), 12. Жул Кунде, 20. Диего Карлуш, 23. Серхи Регилон, 25. Фернандо, 24. Жордан, 10. Евер Банега, 5. Лукас Окампос, 41. Сусо, 51. Юсеф Ен Несири

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър (Капитан), 53. Брендън Уилямс, 17. Фред, 6. Пол Погба, 26. Мейсън Грийнууд, 18. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд, 9. Антони Марсиал