Вратар в Англия се разписа от… над 100 метра
Стражът на Нюпорт Том Кинг влезе в историята

Вратарят на четвъртодивизионния Нюпорт Том Кинг се сдоби с неочаквана популярност, след като откри резултата в двубоя с Челтнъм с гол от… над 100 метра.

Любопитно е да се отбележи, че стражът порази целта в 12-ата минута, изпълнявайки начален удар от вратата. Топката тупна на около 30 метра пред голлинията, след което прехвърли неразчетено излезлият Джошуа Грифитс.

За съжаление на Кинг срещата завърши наравно – 1:1, като Нюпорт пропусна чудесен шанс да оглави класирането в четвъртото ниво на английския футбол (Лига 2).

Вратарят прие съвсем спокойно първия си гол в професионалния футбол. Докато съотборниците му празнуваха и тичаха към него, той в спокойна крачка се върна към голлинията си и просто пипна горната греда на вратата си.

След края на мача Кинг обяви, че се надява да попадне в Книгата за рекорди на Гинес като автор на гол, реализиран от най-далечна дистанция.