Добави коментар
Само финалистите в отделните категории ще се сдобият с визи за Токио

В четвъртък в унгарската столица Будапеща започва европейската олимпийска квалификация за борците в трите дивизии – свободен стил, класически стил, жени.

Достигналите до финалната схватка във всяка една от категориите ще се сдобият с визи за Игрите в Токио, а последната възможност за спечелване на олимпийски визи ще бъде в София.

Столицата ни ще домакинства на последната квалификационна надпревара, на която също само финалистите ще си осигурят участие на най-големия форум.

Трима натурализирани чеченци ще се борят за квоти при свободняците – Али Умарпашаев (74 кг), Ахмед Магамаев (86 кг), Ахмед Батаев (97 кг).

Време е за важни битки - олимпийската квалификация в Будапеща 1

При класиците пък за виза на Олимпиадата при 60-килограмовите ще се бори световният и европейски шампион от 2013 година Иво Ангелов, който се конкурираше с първенеца на Стария континент Едмонд Назарян.

При жените в категория до 68 килограма носителката на златен медал от турнира за Световната купа в Белград Юлияна Янева е предпочетена вместо Мими Христова, а при 57-килограмовите на тепиха ще се качи Евелина Николова, която победи на държавния шампионат трикратната еврошампионка Биляна Дудова.

България ще има свой представител и сред арбитрите, като в унгарската столица ще съдийства Милен Марков. Българската федерация по борба пък обяви, че президентът на централата Христо Маринов също ще бъде в Будапеща.

Ето и програмата:

Четвъртък, 18 март

12-16 часа, мъже – св. стил – Георги Вангелов (57 кг), Владимир Дубов (65 кг), Али Умарпашаев (74 кг), Ахмед Магамаев (86 кг), Ахмед Батаев (97 кг), Георги Иванов (125 кг)

19 -21 часа – полуфинали

Време е за важни битки - олимпийската квалификация в Будапеща 2

Петък, 19 март

12-15 часа, жени – Миглена Селишка (50 кг), Eвелина Николова (57 кг), Юлияна Янева (68 кг), Мария Оряшкова (76 кг)

12-15 часа – репешажи, мъже – св.стил

17-18,45 часа – финали, мъже – св. стил

19-21 часа – полуфинали, жени

Събота, 20 март

12-16,30 часа, мъже – кл. стил – Иво Ангелов (60 кг), Дейвид Димитров (67 кг), Айк Мнацаканян (77 кг), Даниел Александров (87 кг), Кирил Милов (97 кг), Радослав Георгиев (130 кг)

12-16,30 ч репешажи, жени

17-18,45 часа – финали, жени

19-21 часа – полуфинали, мъже – кл. стил

Неделя, 21 март

17,45 -18,45 часа – репешажи, мъже – кл. стил

19-21 часа финали, мъже – кл. стил

А ето и пълните състави в трите дивизии:

Класически стил

Време е за важни битки - олимпийската квалификация в Будапеща 3

Треньорският щаб Армен Назарян, Елис Гури, Бисер Георгиев и Илиян Георгиев ще разчитат на следните състезатели:

60 кг Иво Ангелов – „Миньор“, Перник

67 кг Дейвид Димитров – „Миньор“, Перник

77 кг Айк Мнацаканян – „Миньор“, Перник

87 кг Даниел Александров – „Миньор“, Перник

97 кг Кирил Милов – „Ботев-93“, Враца

130 кг Радослав Георгиев – „Берое“, Стара Загора

Свободен стил

Старши треньорът Валентин Ангелов и помощниците му Йордан Денев и Димитър Кумчев тръгват със следните състезатели:

57 кг Георги Вангелов – „Юнак-Локомотив“, Русе

61 кг Владимир Дубов – „Славия-2009“, София

74 кг Али-Паша Умарпашаев – „Юнак-Локомотив“, Русе

86 кг Ахмед Магамаев – „Юнак-Локомотив“, Русе

97 кг Ахмед Батаев – „Юнак-Локомотив“, Русе

125 кг Георги Иванов – „Димитровград“

Жени

Треньорите Петър Касабов, Стоян Петков, Серафим Бързаков и Мариян Недков ще разчитат на следните състезателки:

50 кг Миглена Селишка – „Левски“, София

53 кг Сезен Белберова

57 кг Евелина Николова – „Ангел Гочев“, Созопол

68 кг Юлияна Янева, „Юнак-Локомотив“, Русе

76 кг Мария Оряшкова – „Юнак-Локомотив“, Русе

Добави коментар
Гласувай: