Втората загуба на Реал през сезона е факт! Виляреал шокира “белите”
"Жълтата подводница" надделя над шампионите с 2:1 у дома.

Съставът на Виляреал поднесе голямата изненада на 16-ия кръг в испанската Ла Лига.

Футболистите на Кике Сетиен се наложиха с 2:1 над Реал Мадрид на своя “Естадио де ла Серамика” и така нанесоха второ поражение през този сезон на “белите”.

По този начин във временното класиране “кралете” остават на второто място с равен брой точки с Барселона – 38, но каталунците са и с мач по-малко.

Виляреал пък, за когото успехът над Реал бе трети пореден, се изкачи до 5-ата позиция с вече 27 пункта.

Сблъсъкът между “жълтата подводница” и шампионите ще остане завинаги в 121-годишната история на Реал Мадрид като първия, в който в стартовия състав отборът няма нито един испански футболист.

През първото полувреме голови положения не липсваха и пред двете врати, но до попадение така и не се стигна и по този начин двата тима се прибраха да почиват при нулево равенство на таблото.

Хиксът обаче бързо бе променен и още в 47-ата минута домакините излязоха напред. Ферлан Менди сгреши фатално със свое подаване, след което последва пас към Йереми Пино, който шутира с десния крак, а Тубо Куртоа първоначално спаси, но впоследствие топката се отклони в тялото на Менди и попадна в мрежата на “кралете”.

Малко след това обаче ВАР отсъди дузпа за Реал и с изпълнението й се нагърби носителят на “Златната топка” Карим Бензема. Френският ветеран преодоля съпротивата на Пепе Райна и възстанови равенството, а минутата, в която падна голът, бе 59-ата.

Секунди по-късно обаче удар от бялата точка получиха правото да изпълняват и играчите на Виляреал. Това се случи след игра с ръка на Дейвид Алаба в наказателното поле. Зад топката застана Жерард Морено, който се разписа и донесе успеха на “жълтата подводница”.

Стартовите състави на двата отбора:

Виляреал: 1. Пепе Рейна, 18. Алберто Морено, 4. Пау Торес, 3. Раул Албиол, 8. Хуан Фойт, 16. Алекс Баена, 10. Дани Парехо, 19. Франсис Коклен, 21. Йереми Пино, 11. Самуел Чуквуезе, 7. Жерард Морено

Наставник: Кике Сетиен

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 23. Ферлан Менди, 4. Дейвид Алаба, 22. Антонио Рюдигер, 3. Едер Милитао, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 18. Орелиан Чоумени, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Наставник: Карло Анчелоти