Япония само с равенство с Виетнам в мач без особено значение
Самурите се класираха за световното първенство в Катар още преди няколко дни

Япония стигна само до равенство – 1:1. като домакин на Виетнам в последния си мач от квалификациите в Зона Азия.

Двубоят обаче нямаше особено значение и за двата състава. Самураите се сдобиха с визи за Мондиал’2022 в Катар още преди няколко дни, докато Виетнам приключва на последно място с актив от четири точки.

Япония все още е лидер в групата, но може да отстъпи първото място на Саудитска Арабия, ако тимът успее да победи Австралия по-късно днес.

Виетнам поведе в 19-ата минута след гол на Нгуйен Тан Бин, но девет минути лед почивката четирикратният шампион на Азия изравни в 54-ата  с попадение на капитана Мая Йошида.

Две попадения на японците бяха отменени, а Йошида направи голям пропуск в края на срещата.