Юноша на ЦСКА вдъхнови “червените” за класика срещу Септември
17-годишният талант на "армейците" Мартин Смоленски вкара два гола в последната проверка на ЦСКА на турска земя

Отборът на ЦСКА победи Септември Симитли с 3:0 в последния си приятелски мач по време на подготовката си в Турция. С две попадения за “червените” се отличи юношата Мартин Смоленски, а един гол добави Юнус Санкаре.

ЦСКА започна с всичко най-добро в тази проверка и наложи натиск от първата минута. В 4-ата Тиаго стреля от над 25 метра, но шутът му бе неточен. В 15-ата минута “армейците” организираха добра атака, като Али Соу комбинира със Санкаре, чийто удар мина над напречната греда. В нападението на ЦСКА обаче бе отсъдена засада.

В 28-ата минута Али Соу пропиля добър шанс за гол, след като получи добро извеждащо подаване. Гамбийският нападател обаче реши да комбинира, вместо да шутира и това бе грешка. В 39-ата минута ЦСКА откри резултата. Бранителят Брадли Мазику отправи опасен удар, след което топката падна на крака на Санкаре, който нямаше проблеми от близка дистанция да открие резултата – 1:0.

През втората част ЦСКА започна с напълно различен състав, като само Брадли Мазику остана на терена от титуярните 11. Малко след началото на второто полувреме “армейците” можеха да удвоят аванса си. . Адалберто Пеняранда навлезе в наказателното поле и подаде към Мазику, който стреля в аут от границата на малкия пеналт.

В 57-ата минута Септември имаше шанс за изравнително попадение чрез Кирил Грозданов, чийто удар бе неточен.

В 65-ата минута ЦСКА сложи точка на спора с втори гол. Младокът Радослав Живков нахлу в наказателното поле и комбинира с друг юноша на “червените” – Мартин Смоленски, който с перфектен изстрел вкара за 2:0.

В 82-рата минута Ахмедов не успя да накаже грешна на съперника, след като от 15-ина метра стреля неточно. 120 секунди по-късно “червените” вкараха трети гол. 17-годишният талант Мартин Смоленски отново намери мрежата, като с асистенция се отличи Ахмедов.

В понеделник ЦСКА ще се завърне в България, където ще протече втория етап от предсезонната им подготовка.

Съставът на ЦСКА в днешната контрола: 1. Густаво Бусато (46 – 25. Димитър Евтимов), 11. Петър Занев (капитан) (46 – 19. Иван Турицов), 26. Валентин Антов (46 – 28. Пламен Гълъбов), 2. Юрген Матей (46 – 5. Александър Бучков), 15. Тибо Вион (46- Греъм Кери), 18. Брадли Мазику (59 – 27. Мартин Смоленски), 3. Жеферсон (46. 21- Амос Юга), 20. Тиаго Родригес (46 – 9. Пеняранда), 13. Юнус Санкаре (46 – 10. Радослав Живков), 22. Али Соу (46 – 23. Ахмед Ахмедов), 30. Георги Йомов (46 – 17. Тонислав Йорданов)