Юве обърна Лацио с дубъл на Мората
Кристиано Роналдо се появи на терена в средата на второто полувреме

Шампионът Ювентус съхрани крехките си шансове за пореден триумф в Серия А, след като осъществи забележителен обрат и надигра бойкия Лацио с 3:1.

След победата Бианконерите остават на трета позиция в класирането с 52 точки, седем по-малко от водача Интер и само една по-малко от втория Милан.

Лацио остана на седма позиция с 43 точки, шест по-малко от четвъртия Аталанта.

Гостите от столицата излязоха напред в резултата след 14 минути игра – Деян Кулушевски сгреши при пас назад и позволи топката да бъде отнета от Хоакин Корея, който напредна на скорост, финтира Мерих Демирал и с удар по земя порази целта – 0:1.

Шест минути преди антракта обаче активизиралият се Юве възстанови паритета – Алваро Мората изведе в коридор Адриан Рабио, който бе точен с прецизен шут от малък ъгъл.

Юве обърна Лацио с дубъл на Мората 1

През второто полувреме дойдоха миговете на Мората. Най-напред той направи 2:1 след асистенция на Федерико Киеза, а само три минути оформи крайния резултат превръщайки в гол дузпата, отсъдена за нарушение на Сергей Милинкович-Савич срещу Аарън Рамзи.

Малко след като реализира дубъла си, Мората бе заменен от Кристиано Роналдо, който не бе в състояние да изиграе цял мач заради лека травма.