Юве повали Сасуоло с два късни гола
Бианконерите остават на седем точки зад Милан

С късни попадения на Аарън Рамзи и Кристиано Роналдо Ювентус си осигури ценна победа с 3:1 над упорития тим на Сасуоло, който игра в намален състав през второто полувреме, в среща от 17-ия кръг на Серия А.

Третият пореден успех позволи на Бианконерите да се доближат на седем точки зад лидера във временното класиране Милан, при това с мач по-малко. Сасуоло остана седми в подреждането.

Всичко по-интересно се случи във втората част, в която гостите играха с 10 души, след като Педро Обианг получи червен картон в добавеното време на първата част.

Юве откри резултата в началото на втората част чрез красив гол на Данило, но в 58-ата минута Грегори Дефрел възстанови равенството.

Домакините стигнаха до второ попадение осем минути преди края на двубоя след гол на Рамзи, дошъл след асистенция на Джанлука Фработа.

В добавеното време на двубоя Ювентус реализира и трети гол. След солова акция Роналдо навлезе в наказателното поле и с плътен изстрел в долния десен ъгъл оформи крайния резултат.