Ювентус и Лацио с убедителни победи в Серия “А”

Два от отборите в топ 3 на класирането в Серия “А” – Ювентус и Лацио, записаха убедителни победи в днешните си мачове от 22-рия кръг на първенството. “Бианконерите” надиграха Фиорентина с 3:0 у дома, а Лацио спечели с 5:1 срещу СПАЛ на “Стадио Олимпико”.

Лидерът Ювентус записа очакван успех с 3:0 срещу състава на Фиорентина на “Алианц Стейдиъм” в ранния мач днес в Калчото. Първото полувреме не бе никак лесно за Юве, като откриващото попадение в срещата падна чак в 40-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Кристиано Роналдо. Изглеждаше така сякаш тимът на Маурицио Сари ще запише минимален успех, но домакините получиха втора дузпа и отново Роналдо бе точен в 80-аата минута. Бранителят Матиас де Лихт пък оформи крайния резултат с гол в продължението на срещата.

С тази си победа, тимът на Ювентус събра 54 точки в своя актив и има пет повече от втория Лацио. Фиорентина пък остана на 14-ото място с актив от 25 точки.

Лацио нямаше проблеми срещу СПАЛ и излезе втори в класирането

Малко по-късно днес, римските “орли” разгромиха СПАЛ с 5:1 пред своите фенове. Чиро Имобиле изигра пореден силен мач за Лацио като вкара две попадения, а също с толкова попадения се отчете Фелипе Кайседо. Името си сред голмайсторите записа и Боби Адекание, който оформи крайния резултат в 58-ата минута – десет след като замени Кайседо.

Със спечелените три точки, Лацио изпревари отбора на Интер и зае второ място 49 пункта, докато “нерадзурите” имат 48 точки, а в последния мач тази вечер “нерадзурите” гостуват на Удинезе.