Ювентус отново надви Фрайбург и чака жребия за 1/4-финалите в ЛЕ
"Старата госпожа" е сред фаворитите за спечелването на трофея

Ювентус спечели гостуването си на Фрайбург с 2:0 в мач реванш от 1/8-финалите на Лига Европа. Така с общ резултат 3:0 италианският продължи напред към 1/4-финалната фаза на турнира.

Първото попадение на стадион “Европа Парк” във Фрайбург вкара Душан Влахович от дузпа в 45-ата минута. Мануел Гулде от домакините бе изгонен с втори жълт картон при нарушението за 11-метровия наказателен удар.

Въпреки че игра с човек по-малко през втората част, Фрайбург се представи доста добре срещу торинци. За съжаление на феновете, немският тим не успя да поирази вратата на Войчех Шчесни.

В добавеното време Федерико Киеза вкара втори гол за торинци. Той получи подаване от Рабио и с прецизен удар оформи крайния резултат 0:2.

Така Фрайбург ще се концентрира върху мачовете в Първа Бундеслига, където е пети в класирането и има шансове да влезе в топ 4.

За Ювентус предстои битка на три фронта до края на сезона – Серия А, Купата на Италия и Лига Европа.