Ювентус забрави какво е победа, стигна до реми срещу Болоня
"Старата госпожа" със слабо представяне при визитата в Северна Италия

Отборите на Болоня и Ювентус завършиха наравно 1:1 в среща от 32-рия кръг на Серия А. Така тимът на Масимилиано Алегри сложи край на серията си от три поредни загуби в италианското първенство.

Домакините поведоха в резултата в 10-ата минута с гол от дузпа на Рикардо Орсолини. Болоня стоеше добре на терена и запази аванса си до почивката.

Иначе в средата на полувремето Ювентус пропусна да изравни с удар от бялата точка, след като Аркадиуш Милик пропусна дузпа.

В 61-вата минута полският нападател се реваншира за пропуска през първата част. Милик вкара за 1:1 с мощен удар от десетина метра.

Болоня бе доста по-активният отбор на терена през втората част, но не успя да стигне до победата.

С това реми домакините събраха 45 точки и заемат 8-ото място, докато Ювентус е трети в класирането на Серия А с актив от 60 точки – на една зад втория Лацио.

Следващият мач на “старата госпожа” е домакинство на Лече, като отборът на Алегри ще се стреми да запише първа победа от 13 април насам, когато надви Спортинг Лисабон с 1:0 у дома в Лига Европа.