Защитник на Левски заменя Петко Христов в националния отбор
Кристиан Димитров получава шанс за изява в предстоящите мачове на "лъвовете" през септември

Централният бранител на Левски Кристиан Димитров попадна в списъка на националния отбор за предстоящите мачове срещу Иран (7 септември) и Черна гора (10 септември).

Защитникът на “сините” влиза в състава на мястото на Петко Христов, който няма да може да вземе участие в мачовете на “трикольорите” заради здравословни проблеми, информират от футболната ни централа.

Кристиан Димитров бе титуляр в последните две срещи на Левски от Лига на конференциите срещу Апоел Беер Шева (2:1) и Айнтрахт (1:1), като се представи на високо ниво. Очаква се той да запише пълни 90 минути и при гостуването във Франкфурт в четвъртък, когато Левски ще се опита да поднесе изненада и да елиминира немския тим.

До момента 26-годишният Димитров има 14 срещи с едно попадение за националния тим. България започва подготовката си на 4 септември, като детайлната програма на отбора ще бъде обявена до края на тази седмица.