Здрава битка между ЦСКА и Левски – без победител в дербито
Двата тима си размениха по едно попадение на "Васил Левски"

Отборите на ЦСКА и Левски направиха реми 1:1 в среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Попаденията на Националния стадион “Васил Левски” отбелязаха Роналдо за “сините” и Джонатан Линдсет за “армейците”.

Така серията от пет поредни победи на ЦСКА в Първа лига бе прекратена. “Червените” събраха 25 точки след тази среащ и са с четири по-малко от лидера Локомотив Пловдив. Левски задмина Арда в класирането и има точка повече от тима от Кърджали – 23 пункта, които им отреждат 4-ото място.

В 13-ата минута бе първата по-добра голова възможност в двубоя. Линдсет пробва прехвърлящ удар, но топката премина над напречната греда.

В 17-ата минута “червените” пратиха топката във вратата на Пламен Андреев чрез Тобиас Хайнц. При атаката обаче имаше засада на Дюкенс Назон и резултатът остана 0:0.

Левски откри резултата две минути преди края на първото полувреме. Цунами центрира от фланга и Роналдо се пребори с Шакич за високата топка, като офанзивният футболист нанесе неспасяем удар с глава – 0:1.

Втората част започна по отличен начин за ЦСКА. Джонатан Линдсет изпревари вратаря Пламен Андреев и овладя топката в пеналта, имаше време да се прицели и порази вратата на “сините” за 1:1.

В 68-ата минута Дюкенс Назон получи топка в наказателното поле. Националът на Хаити намери позиция за удар, но шутът му премина на сантиметри покрай гредата.

Левски отговори доста бързо, като Уелтон се справи с двама футболисти на съперника и отправи мощен удар по диагонала, но в аут.

В 81-вата минута Цунами нанесе удар с глава след центриране от корнер, но топката премина покрай вратата на Бусато. В добавеното време на срещата шут на резервата Матиас Фаетон бе спасен от Пламен Андреев.

До края на двубоя попадение така и не падна, с което ЦСКА остана непобеден в трети пореден двубой. “Червените” обаче ще са разочаровани, че не успяха да спечелят дербито и може да изостанат по-сериозно от първото място, ако Локомотив Пловдив победи Черно море тази вечер. Разбира се, същото важи и за тима на Николай Костов, който във втори пореден двубой от първенството не спечели.

ЦСКА (3-4-1-2): 1. Густаво Бусато, 22. Енес Махмутович, 21. Амос Юга, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон, 29. Майкъл Естрада

Левски (4-1-2-3): 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 97. Асими Фадига, 10. Асен Митков, 7. Роналдо, 9. Рикардиньо, 17. Уелтон