Зенит се изложи в края и взе само точка от Лацио
Двубоят от Група F завърши при резултат 1:1

Зенит бе много близо до победа над лацио в Група „F” на Шампионска лига, но руският тим допусна късен гол и направи 1:1 с гостуващия Лацио. Домакините поведоха чрез Ерохин преди почивката, а в 82-ата Кайседо оформи крайния резултат. Така Зенит има минимални шансове да завърши сред първите два отбора в групата и ще се бори за третото място.

Зенит започна по-офанзивно срещата и домакините стигнаха до няколко поредни корнера, но без проблеми за отбраната и вратаря на Лацио.

В 13-ата Кержаков спаси удар на Пароло, а няколко минути по-късно Хосе Рейна внимаваше при изстрел на Оздоев.

В 32-ата руският тим поведе в резултата. Дзюба свали с глава към непокрития Ерохин, който от малка дистанция не сгреши – 1:0.

Последваха трудни минути за Зенит, тъй като Лацио се втурна да изравнява, все пак домакините затвориха първата част с гол аванс.

Зенит започна силно и второто полувреме, като домакините направиха няколко пропуска, най-сериозен от които бе на Мостовой в 62-ата.

Постепенно Лацио взе инициативата и в 82-ата минута „орлите“ изравниха чрез Кайседо.