Жалгирис стресна Лудогорец с разгром в местното първенство
"Зелените" разбиха Тракай с 5:1

Опонентът на Лудогорец в плейофите на Лига Европа – Жалгирис, записа разгромен успех с 5:1 в гостуването на Тракай в двубой от 22-рия кръг на литовското първенство. След четири дни Жалгирис ще гостува на българския шампион в Разград в първата среща между двата тима, като с тази категорична победа повиши увереността си преди важния мач.

Тракай вкара гол в първите секунди на двубоя чрез Артур Должников, но след това Жалгирис демонстрира класата си. Гостите бързо изравниха като Дейвидас Малжинскас си вкара автогол. Жалгирис направи пълен обрат до почивката, като точен бе Ренан Оливейра в 39-ата минута от бялата точка.

През втората част възпитаниците на Владимир Чебурин разнищиха своя опонент с нови три попадения. Йосип Тадич, Ренан Оливайра и Матиас Кехинд бяха голмайсторите. Така Жалгирис запази мястото си на върха в литовския шампионат с 47 точки, колкото има и вторият Хегелман.

Жалгирис гостува на Лудогорец е в четвъртък (18 август), като двубоят от Лига Европа е от 20:45 ч.