Жалко! Контузия спря Гришо на четвъртфиналите на Australian Open
Физически проблеми за българина му попречиха да преодолее квалификанта Аслан Карацев

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отстъпи с 6:2; 4:6 1:6; 2:6 пред квалификанта Аслан Карацев в четвъртфиналите на Australian Open. Родният тенисист спечели първия сет, но физически проблеми му попречиха да поддържа високото ниво и последва обрат и победа с 3:1 сета на руснака.

Хасковлията допусна ранен пробив за 1:2 в първия сет, но последваха пет поредни гейма за Гришо, с които затвори първия сет в своя полза.

Българинът спечели подаването си в началото на втория сейт, а в следващия гейм Крацев спаси пет възможности за пробив.

Димитров загуби подаването си в петия гейм, но успя бързо да върне пробива и изравни за 3:3, но в ключовия 10 гейм допусна нов пробив и Карацев изравни резултата при сетовете.

Проблемите за Гришо се увеличаваха, а руснакът се възползва максимално добре от това и с три пробива в третия сет затвори частта при 6:1 в своя полза.

Григор доигра мача, но Карацев не изпусна инициативата и спечели и четвъртия сет с 6:2.