Женският национален отбор отсрами България!
"Лъвиците" победиха с 3:0

Женският национален отбор на България спечели първият си двубой от “International Women’s Cup” 2023, на който България е домакин, съобщава БТА. Момичетата на Силвия Радойска победиха Литва с класическото 3:0.

В голмайсторки се превърнаха Александра Янева, Нора Димитрова и Катрин Караджова. Янева даде преднина на България в 23 – ата минута след мощен удар, който премина под гредата на литовската врата. Резултата удвои Нора Димитрова 10 минути след почивката, след като се извиси над всички в противниковото наказателно поле при центриране. Крайният резултат бе оформен от Караджова десет минути преди края, след удар от добавка.

Вторият мач от надпреварата ще бъде между съставите на Латвия и Косово. Той ще бъден игран днес, а финалът между победителите от двата двубоя ще се играе на 10-ти април от 17:00 часа. Малкият финал ще се играе в същия ден от 11:00 часа.