Жил Висенте, в чиито редици е и Божидар Краев, понесе загуба от Порто

В мач от 18-ия кръг на португалското футболно първенство, Жил Висенте загуби като гост на Порто с 1:2.
В игра беше вкаран и родният ни национал Божидар Краев, който имаше шанса да се изяви и да демонстрира уменията си в продължение на 80 минути. Въпреки добрата атака и точното попадение на Сандро Лима в 45-та минута от двубоя, което осигури преднината на отбора на Краев, в крайна сметка шансовете се оказаха на страната на Порто.

Иван Маркано направи резултатът равен във 2-та минута от допълнителното време на първата част, а победният удар за домакините бе изстрелян в 57-ата минута от Серджо Оливейра.
Така Порто се оказва с 44 точки в актива си и е на второ място в класацията, предвождан от Бенфика, които имат 51 точки.
Жил Висенте, в чиито редици е и нашият национал Божидар Краев, е на 9-та позиция, с 22 точки.