Живителна глътка въздух за Етър след победа над Ботев Враца
Преслав Боруков с десети гол за сезона, Ловре Кнежевич с дебютно попадение в елита

Борбен Етър се отлепи от дъното на подреждането в Efbet Лига, след като записа заслужена победа с 2:0 над Ботев (Враца) в среща от 30-ия кръг на първенството.

Успехът позволи на Болярите да напуснат последното място в таблицата. Етър вече е с 25 точки, една повече от Монтана, който посреща Славия тази вечер. Пред Виолетовите е Ботев (Враца) с 28 точки.

Головата машина на етърци Преслав Боруков находчиво откри резултата две минути преди почивката, възползвайки се от грешно отигрване на бранител на гостите. Това беше гол номер 10 за сезона за водещия реализатор на Виолетовите.

Секунди след като се появи на терена в добавеното време пък хърватинът Ловре Кнежевич дублира аванса на тима на Александър Томаш след триково отиграване и хладнокръвен удар по тревата. Асистенцията пък дело на Кольо Станев.

Статистиците пък побързаха да отбележат, че това е първото попадение на бившия играч на Арда (Кърджали) Кнежевич в българския елит.

Двубоят в “Ивайло” стана поредният, в който врачани не успяха да стигнат дори до точка, след като са получили първия гол в срещата.

Шест минути преди края двата отбора останаха в намалени състави, след като бранителят на Етър Хосе Кордоба и Петър Атанасов (Ботев) изпуснаха нервите си и не оставиха избор на Станислав Тодоров, който им показа директни червени картони.

“Щастлив съм от тази победа, защото дойде в много важен момент,” заяви след края на мача Боруков, “Беше много нервен мач, но вече гледаме напред и сега ще се опитаме да се възстановим за следващата среща.

“Радвам се, че днес показахме, че сме един много добър колектив. Всички работим заедно, за да постигнем резултати.

“Имаме някои наказани играчи в защита, но пък Пламен Крачунов се връща. Остава да спечелим още два мача, но и не държим съдбата си в наши ръце, така че ще се надяваме и съперниците да сгрешат някъде.

ЕТЪР – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Преслав Боруков (43), 2:0 Ловре Кнежевич (90’+2)

Етър: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра (Кольо Станев 76′), 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Илиев, 17. Ивей Ромееш (Даниел Младенов 90′), 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов (Миси Мезу 68′), 99. Преслав Боруков (Ловре Кнежевич 90′), 16. Симеон Мечев (Николас Фемия 90′), 3. Хосе Кордоба, 23. Христофор Хубчев

Резерви: 13. Анатоли Госпадинов, 81. Венелин Филипов, 10. Миси Мезу, 11. Даниел Младенов, 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 18. Николас Фемия

Треньор: Александър Томаш

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 37. Винцислав Керчев, 5. Костадин Ничев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 24. Алассан Н’Диайе (Христо Златински 46′), 6. Даниел Гаджев-К (Самия Аясс 66′), 17. Чавдар Ивайлов (Петър Ганчев 80′), 94. Юлиан Ненов, 10. Петър Атанасов, 20. Дориан Бабунски (Никола Колев 46′)

Резерви: 34. Дамян Дамянов, 14. Димитър Буров, 22. Никола Колев, 16. Петър Генчев, 28. Самир Аясс, 23. Христо Златински, 15. Мирослав Маринов

Треньор: Веселин Великов

Червени картони: Хосе Кордоба (Етър), Петър Атанасов (Ботев)