Жота и Кабак остават извън сметките на Клоп до края на сезона
Мениджърът на мърсисайдци няма да може да разчита на общо седем играчи за последните два мача

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп няма да може да разчита за последните мачове от сезона на нито един от дълготрайно контузените си играчи. Джордан Хендерсън, Върджил ван Дайк, Джо Гомес, Жоел Матип и Наби Кейта са с травми и са извън сметките за двубоите с Бърнли и Кристъл Палас.

Към тях обаче се присъединяват и Озан Кабак и Диого Жота. Португалецът е с контузия от мача с Манчестър Юнайтед, а турският национал е получил мускулна травма по време на тренировка. Контузията на Жота е по-сериозна, като дори на Острова се появи информация, че нападателят може да пропусне двубоите на Евро 2020 това лято.

Вчера Ливърпул стигна до инфарктна победа с 2:1 над Уест Бромич, като победният гол за мърсисайдци падна в последната минута от добавеното време, а негов автор бе вратарят Алисон. Успехът позволи на тима на Юрген Клоп да съхрани шансовете си за Топ 4. Ливърпул е пети с 63 точки, само на една от четвъртия Челси.