България: Купа на България 2021 – 2022

България: Купа на България 2021 - 2022

2021-2022
покажи на цял екран
1/32 финали
1/16 финали
Осминафинали
Четвъртфинали
Полуфинали
Финал
8 сеп. 2021
- 16:00
Черноломец 1919
0 3
Марек
Черноломец 1919 - Марек
8 сеп. 2021
- 16:00
Родопа Смолян
0 0
Добруджа
Родопа Смолян - Добруджа
4 сеп. 2021
- 16:00
Дунав Русе
1 1
Марица Пловдив
Дунав Русе - Марица Пловдив
8 сеп. 2021
- 16:00
Севлиево
0 1
Спортист Своге
Севлиево - Спортист Своге
7 сеп. 2021
- 19:00
Локомотив Г.Оряховица
2 1
Нефтохимик Бургас
Локомотив Г.Оряховица - Нефтохимик Бургас
8 сеп. 2021
- 16:00
Партизан
0 4
Левски Лом
Партизан - Левски Лом
8 сеп. 2021
- 16:00
Левски Крумовград
1 0
Литекс
Левски Крумовград - Литекс
8 сеп. 2021
- 16:00
Банско
3 1
Созопол
Банско - Созопол
8 сеп. 2021
- 16:00
Балкан Благоевград
0 0
Етър Велико Търново
Балкан Благоевград - Етър Велико Търново
7 сеп. 2021
- 16:00
Ямбол 1915
1 0
Струмска Слава
Ямбол 1915 - Струмска Слава
8 сеп. 2021
- 16:00
Локомотив Мездра
1 3
Монтана
Локомотив Мездра - Монтана
4 сеп. 2021
- 17:00
Черноморец Балчик
0 2
Миньор Перник
Черноморец Балчик - Миньор Перник
7 сеп. 2021
- 17:00
Витоша Бистрица
1 4
Хебър 1918
Витоша Бистрица - Хебър 1918
7 сеп. 2021
- 16:00
Надежда Доброславци
0 3
Спартак Варна
Надежда Доброславци - Спартак Варна
7 сеп. 2021
- 16:00
Септември Тервел
0 0
Янтра
Септември Тервел - Янтра
21 сеп. 2021
- 15:45
Родопа Смолян
0 4
Локомотив Пловдив
Родопа Смолян - Локомотив Пловдив
21 сеп. 2021
- 16:00
Розова Долина
0 6
Берое
Розова Долина - Берое
23 сеп. 2021
- 13:00
Миньор Перник
0 2
Черно Море Варна
Миньор Перник - Черно Море Варна
21 сеп. 2021
- 16:00
Ямбол 1915
0 3
Арда Кърджали
Ямбол 1915 - Арда Кърджали
23 сеп. 2021
- 16:00
Марица Пловдив
1 3
Славия
Марица Пловдив - Славия
21 сеп. 2021
- 16:00
Левски Крумовград
1 0
Царско село
Левски Крумовград - Царско село
21 сеп. 2021
- 18:00
Монтана
1 0
ЦСКА 1948
Монтана - ЦСКА 1948
21 сеп. 2021
- 18:45
Етър Велико Търново
1 0
Ботев Пловдив
Етър Велико Търново - Ботев Пловдив
22 сеп. 2021
- 13:00
Марек
0 2
Левски София
Марек - Левски София
22 сеп. 2021
- 16:00
Спортист Своге
0 1
Септември София
Спортист Своге - Септември София
22 сеп. 2021
- 16:00
Септември Тервел
0 1
Септември Симитли
Септември Тервел - Септември Симитли
22 сеп. 2021
- 16:00
Банско
1 2
Пирин Благоевград
Банско - Пирин Благоевград
8 окт. 2021
- 15:00
Левски Лом
0 1
Локомотив София
Левски Лом - Локомотив София
22 сеп. 2021
- 18:00
Хебър 1918
3 0
ЦСКА София
Хебър 1918 - ЦСКА София
23 сеп. 2021
- 16:00
Спартак Варна
0 1
Лудогорец
Спартак Варна - Лудогорец
23 сеп. 2021
- 19:00
Локомотив Г.Оряховица
3 2
Ботев Враца
Локомотив Г.Оряховица - Ботев Враца
26 окт. 2021
- 19:00
Левски София
7 0
Септември Симитли
Левски София - Септември Симитли
26 окт. 2021
- 15:00
Локомотив София
0 2
Локомотив Пловдив
Локомотив София - Локомотив Пловдив
27 окт. 2021
- 16:00
Славия
1 0
Пирин Благоевград
Славия - Пирин Благоевград
27 окт. 2021
- 19:00
Берое
1 0
Черно Море Варна
Берое - Черно Море Варна
28 окт. 2021
- 15:00
Септември София
4 1
Етър Велико Търново
Септември София - Етър Велико Търново
28 окт. 2021
- 16:00
Лудогорец
3 1
Локомотив Г.Оряховица
Лудогорец - Локомотив Г.Оряховица
28 окт. 2021
- 19:00
ЦСКА София
2 0
Арда Кърджали
ЦСКА София - Арда Кърджали
17 ное. 2021
- 13:30
Левски Крумовград
2 2
Монтана
Левски Крумовград - Монтана
2 мар. 2022
- 17:30
Септември София
0 2
Левски София
Септември София - Левски София
3 мар. 2022
- 17:30
Славия
2 1
Берое
Славия - Берое
1 мар. 2022
- 17:30
ЦСКА София
2 0
Локомотив Пловдив
ЦСКА София - Локомотив Пловдив
2 мар. 2022
- 14:30
Монтана
0 5
Лудогорец
Монтана - Лудогорец
13 апр. 2022
- 19:00
Лудогорец
2 2
Левски София
Лудогорец - Левски София
22 апр. 2022
- 19:00
Левски София
1 0
Лудогорец
Левски София - Лудогорец
12 апр. 2022
- 19:00
Славия
0 2
ЦСКА София
Славия - ЦСКА София
21 апр. 2022
- 19:00
ЦСКА София
0 2
Славия
ЦСКА София - Славия
15 май 2022
- 17:00
ЦСКА София
0 1
Левски София
ЦСКА София - Левски София
Позиция#
Играч
Голове
1
ЦСКА София
Хебър 1918
5
2
Левски София
4
3
Левски София
4
4
Локомотив Пловдив
3
5
Славия
3
6
Лудогорец
2
7
Лудогорец
2
8
Левски София
2
9
Пирин Благоевград
2
10
2
11
Лудогорец
2
12
1
13
Славия
1
14
1
15
Етър Велико Търново
1
Позиция#
Играч
Асистенции
1
Лудогорец
1
2
Лудогорец
1
3
Лудогорец
0
4
0
5
0
6
0
7
Славия
0
8
0
9
0
10
ЦСКА София
0
11
Етър Велико Търново
0
12
0
13
Арда Кърджали
0
14
ЦСКА София
0
15
0
#
Играч
Точки
1
Bradley Mazikou
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
1
6
2
José Angel Cordoba Chambers
Левски София
Левски София
2
1
0
4
3
Антон Недялков
Лудогорец
Лудогорец
1
1
0
3
4
Амос Юга
ЦСКА София
ЦСКА София
3
0
0
3
5
Mariyan Ivanov
Етър Велико Търново
Етър Велико Търново
1
1
0
3
6
Филип Кръстев
Левски София
Левски София
2
0
0
2
7
Рик
Лудогорец
Лудогорец
2
0
0
2
8
Цунами
Левски София
Левски София
2
0
0
2
9
Бернард Текпетей
Лудогорец
Лудогорец
1
0
0
1
10
Георги Вълчев
Славия
Славия
1
0
0
1
11
Александър Цветков
Берое
Берое
1
0
0
1
12
Иван Минчев
Славия
Славия
1
0
0
1
13
Александър Василев
Берое
Берое
1
0
0
1
14
Gustavo Busatto
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
15
Георги Йомов
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
16
Josip Tomašević
Локомотив Пловдив
Локомотив Пловдив
1
0
0
1
17
Давиде Мариани
Берое
Берое
1
0
0
1
18
Geferson Cerqueira Teles
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
19
Греъм Кери
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
20
В. Василев
Черно Море Варна
Черно Море Варна
1
0
0
1
21
Atanas Krastev
Етър Велико Търново
Етър Велико Търново
1
0
0
1
22
Ivan Turitsov
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
23
Петър Вуцов
Ботев Пловдив
Ботев Пловдив
1
0
0
1
24
Спас Делев
Арда Кърджали
Арда Кърджали
1
0
0
1
25
Джонатан
Берое
Берое
1
0
0
1
26
Ерол Дост
Славия
Славия
1
0
0
1
27
Martin Detelinov Petkov
Славия
Славия
1
0
0
1
28
Т. Лам
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
29
Чау
Лудогорец
Лудогорец
1
0
0
1
30
Thibaut Vion
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
31
И. Колев
Спартак Варна
Спартак Варна
1
0
0
1
32
Dimitar Savov
Миньор Перник
Миньор Перник
1
0
0
1
33
Veselin Vasev
Миньор Перник
Миньор Перник
1
0
0
1
34
Димо Атанасов
Локомотив Г.Оряховица
Локомотив Г.Оряховица
1
0
0
1
35
Andrian Kraev
Левски София
Левски София
1
0
0
1
36
Върджил Пинсон
Локомотив София
Локомотив София
1
0
0
1
37
Людовик Соарес
Славия
Славия
1
0
0
1
38
Алиона Фал
Берое
Берое
1
0
0
1
39
Пиерос Сотириу
Лудогорец
Лудогорец
1
0
0
1
40
Georgi Ventsislavov Milanov
Левски София
Левски София
1
0
0
1
41
Игор Пластун
Лудогорец
Лудогорец
1
0
0
1
42
Kristiyan Peshov
Септември София
Септември София
1
0
0
1
43
Тони Тасев
Славия
Славия
1
0
0
1
44
Ертан Томбак
Славия
Славия
1
0
0
1
45
Кирил Десподов
Лудогорец
Лудогорец
1
0
0
1
46
Алекс Петков
Арда Кърджали
Арда Кърджали
1
0
0
1
47
Светослав Вуцов
Славия
Славия
1
0
0
1
48
Мено Кох
ЦСКА София
ЦСКА София
1
0
0
1
49
Омар Камара
Берое
Берое
1
0
0
1
50
S. Sno
Локомотив Пловдив
Локомотив Пловдив
1
0
0
1
51
Абубакар Тунгара
Берое
Берое
1
0
0
1
52
Уелтън
Левски София
Левски София
1
0
0
1

Националната купа на България е футболен турнир, който се провежда между всички официално регистрирани клубове в страната. Турнирът е основан през 1938 година, като в началото е носил името Царската купа.

През годините е сменил още няколко имена – Купа на Съветската Армия, Купа на Народна Република България, Купа на България се нарича от сезон 1990/1991.

През изминалото издание турнирът отново сменя името си – Sesame Купа на България, поради спонсорски договор с известният български букмейкър.

Първият носител на купата е вече несъществуващият столичен ФК 13, второто издание на турнира пък е спечелено от втори софийски клуб – Шипка.

Отборите, които могат да се похвалят със солидни успехи за купата са Левски и ЦСКА със съответно 25 и 21 купи. Топ 5 на най-успешните отбори се допълват от Славия, Литекс Ловеч и Локомотив София.

Турнирът се организира и провежда от Първа Професионална футболна лига и се провежда в две фази – първата е предварителната фаза, в която участват всички клубове в с аматьорски статут в страната. През тази фаза отборите играят в преки елиминации, а в края се излъчват 4-ри тима победители, които да продължат към втората фаза.

След като премине предварителният кръг, идва ред и на финалната фаза на турнира. В нея вземат участие 48 отбори – 28 представители от второто ниво на българския футбол, 4-те аматьорски формации от предварителната фаза, както и всички отбори от А група.

Отборите играят по системата за елиминации в една среща, като домакинът се определя чрез жребии.

Носителят на купата получава правото да играе в Европейските клубни турнири.

P