Лийдс отрезви Вила с три звучни шамара
Патрик Бамфорд избухна с хеттрик на "Вила Парк"

Новакът в Премиър лийг Лийдс нанесе първа загуба на Астън Вила от началото на сезона. Отборът на Марсело Биелса си тръгна с трите точки от „Вила Парк“, а в герой за гостите се превърна Патрик Бамфорд, който реализира хеттрик.

Лийдс имаше повече възможности да поведе преди почивката, но резултатът се запази непроменен до паузата между полувремената.

В 55-ата минута Родриго направи опасен удар от левия фланг, Мартинес изби, но Бамфорд бе на точното място, за да направи добавка в опразнената врата.

Деветката на Лийдс порази вратата на Вила за втори път в 67-ата с перфектен удар от дъгата на наказателното поле.

Седем по-късно Бамфорд получи в наказателното поле, успя да задържи между трима играчи на домакините и прати технично в горния десен ъгъл, оформяйки своя хеттрик и крайното 0:3.

След успеха Лийдс вече е с 10 точки и измести от третото място Ливърпул.