Академик надви Балкан и прати спора за бронза в НБЛ в трети мач
Пловдивчани надвиха съперника си с 13 точки разлика и всичко ще се реши тази неделя в Ботевград

Академик Пловдив успя да победи със 72:59 точки Балкан при домакинството си във втория мач от спора за бронзовите медали в НБЛ и така спорът за третото място ще се реши в трети мач в Ботевград на 23 май.

Още от самото начало двата отбора се преследваха в резултата точка за точка и завършиха наравно първата част 20:20.

Последва леко предимство за домакините, които натрупаха аванс от шест точки, която се задържа до почивката. След паузата отново играчичите на Йордан Янков бяха напред в резултата и успяха да задържат аванса си до самия край, като дори увеличиха преднината си до 13 точки за крайното 72:59.